Tesis Devreye Alma, İlk Kurulum Test ve Ölçümleri

TESİS DEVREYE ALMA, İLK KURULUM TEST VE ÖLÇÜMLERİ

Yeni kurulan, kurulu bir tesise ilave edilen veya modifikasyona uğradıktan sonra işletmeye dahil edilmesi istenilen şalt tesislerinin güvenli bir biçimde işlevsel hale getirilmesi için birtakım test, ölçüm ve incelemelere tabii tutulması gerekir. Bu bağlamda, yapılacak kontroller öncesi benimsenmesi gerekli güvenlik yaklaşımları ve uygulamaları, belirli bir seviyede uzmanlık gerektirir.
Tesis devreye alma – ilk kurulum test ve ölçümleri, projelendirme safhasına ve standartlara göre uygunluk incelemelerinden başlayarak, gözle muayenelerin gerçekleştirilmesi, güvenlik önlemlerinin alınması, tesisat bileşenlerinin fonksiyon testlerinin ve ölçümlerinin yapılmasına kadar uzanan ve adım adım ilerleyen uygulama ve raporlamaları içerir.
Tesise yönelik raporlamalarda belirlenen eksiklikler mevcut ise, tamamlanmasına müteakip kontroller gerçekleştirilerek test ve ölçümler yenilenir. Bu sayede, tesisin güvenli bir biçimde işletmeye hazır hale getirilmesi amaçlanır.
Moda Enerji, birbirinden farklı sektörlerde, yıllara yayılan tecrübesi ve tamamı mühendislerden oluşan uzman kadrosu ile Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği, Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği, TS HD 60364-6, TS HD 60364-4-41, TS HD 60364-4-42, TS HD 60364-4-43 Standardları’na göre tesis devreye alma, ilk kurulum test ve ölçümlerini gerçekleştirmektedir.

Bilgi ve teklif almak üzere satış mühendislerimiz ile görüşebilirsiniz.
Pbx : 0212 220 98 85
Mail : info@modaenerji.com.tr

Moda Enerji