Primer ve Sekonder Akım Enjeksiyon Testleri

PRİMER VE SEKONDER AKIM ENJEKSİYON TESTLERİ

Yüksek gerilim sistemleri koruma ve kontrol fonksiyonlarının sürekli olarak izlenmesi gereken kritik ekipmanlara sahiptir. Koruma ve kontrol fonksiyonları için kullanılan akım ve gerilim transformatörlerinin çevirme oranları ve polaritesi ile bunların bağlı olduğu koruma rölelerinin işlevselliğinin periyodik olarak denetlenmesi sistemin güvenilirliği açısından önemlidir.
Primer akım enjeksiyon testleri ile sistemdeki yüksek gerilim ekipmanlarının primer tarafından istenilen büyüklükte bir akım geçirilerek sistemde bulunan koruma ekipmanlarının ve kesicilerinin kontrolü yapılmaktadır. Sekonder akım enjeksiyon testleri ile yüksek gerilim ekipmanlarını kontrol eden ve koruma görevlerini üstlenen koruma rölelerinin fonksiyonları test edilmektedir. Ayrıca primer akım enjeksiyonu yapılamayan durumlarda sekonder akım enjeksiyonu tercih edilmektedir.
Moda Enerji, birbirinden farklı sektörlerde, yıllara yayılan tecrübesi ve tamamı mühendislerden oluşan uzman kadrosu ilgili yasalar, yönetmelikler ve güncel standartlara uygun olarak yüksek gerilim sisteminde bulunan koruma, ölçüm ve kontrol ekipmanlarının periyodik testlerini gerçekleştirmektedir.

Bilgi ve teklif almak üzere satış mühendislerimiz ile görüşebilirsiniz.
Pbx : 0212 220 98 85
Mail : info@modaenerji.com.tr

Moda Enerji