Alçak gerilim devre kesicileri muayenesi

Alçak gerilim devre kesicileri muayenesi

Moda Enerji

Alçak Gerilim Devre Kesicileri Periyodik Muayenesi ve Testleri

ALÇAK GERİLİM DEVRE KESİCİLERİ PERİYODİK MUAYENESİ VE TESTLERİ

Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği kapsamındaki alçak gerilim elektrik tesislerinde ekipmanları kısa devre akımlarına ve aşırı akımlara karşı koruyan termik-manyetik devre kesiciler (otomatik sigorta, termik – manyetik şalter vb.) elektrik tesisatının en önemli unsurlarıdır. Ancak herhangi bir arıza durumu veya aşırı yüklenme olmadığı sürece devreye girmeyen ve genellikle çalışır olduğu kabul edilen bu ekipmanların ihtiyaç halinde devreye girip girmeyeceği aslında bilinmemektedir.
Periyodik olarak yapılan devre kesici testleri ile kesicinin termik ve manyetik fonksiyonları primer akım enjeksiyonu yöntemi ile test edilmektedir. Böylece tesisinizde bulunan ekipmanları koruyan devre kesicilerin gerektiği durumlarda doğru şekilde çalışıp çalışmayacağı belirlenmektedir.
Moda Enerji, birbirinden farklı sektörlerde, yıllara yayılan tecrübesi ve tamamı mühendislerden oluşan uzman kadrosu ilgili yasalar, yönetmelikler ve güncel standartlara uygun olarak alçak gerilim devre kesicilerinin periyodik testlerini gerçekleştirmektedir.

Bilgi ve teklif almak üzere satış mühendislerimiz ile görüşebilirsiniz.
Pbx : 0212 220 98 85
Mail : info@modaenerji.com.tr

Moda Enerji