Yangın Tesisatı, Hortumlar ve Motopomlar Periyodik Muayenesi

YANGIN TESİSATI, HORTUMLAR VE MOTOPOMPLAR TESİSATI PERİYODİK MUAYENESİ

Yangın tesisatı, tesis içerisinde yangın algılama ve yangın söndürme sistemi olarak ikiye ayrılmaktadır.
Yangın tesisatı muayenesi ve kontrolü, tesis güvenliği açısından çok büyük öneme sahiptir. İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereğince, yılda en az bir kez muayene ve kontrollerinin yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Yine İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik kapsamında kayıtlarının tutulması gerekmektedir.
Yangın tesisatı kontrolleri kapsamıdan, yangın hidroforları, pompaların yeterlilik kontrolleri, yangın dolaplarının ilgili standartlara uygunluk kontrolü, sprinkler (yağmurlama) sisteminin uygunluğunun kontrolü gibi birçok farklı kalemde kontroller gerçekleştirilmektedir.
Moda Enerji, yangın tesisatı periyodik muayenesi ve kontrolü konusunda İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen ilgili standartlar kapsamında A Tipi muayene kuruluşudur. Birbirinden farklı sektörlerde, yıllara yayılan tecrübesi ve tamamı mühendislerden oluşan uzman kadrosu ile yangın tesisatı periyodik muayenesi ve kontrolü gerçekleştirmekte ve raporlamaktadır.

Bilgi ve teklif almak üzere satış mühendislerimiz ile görüşebilirsiniz.
Pbx : 0212 220 98 85
Mail : info@modaenerji.com.tr

Moda Enerji