Kanca Altı Bağlantı Ekipmanları (Çelik Halat, Polyester (Bez), Zincir Sapanlar) Periyodik Muayenesi

KANCA ALTI BAĞLANTI EKİPMANLARI (ÇELİK HALAT, POLYESTER(BEZ), ZİNCİR SAPANLAR) PERİYODİK MUAYENESİ

Kanca altı bağlantı ekipmanları, tesis içerisinde, inşaatlarda, depolarda proses, montaj veya sevkiyat esnasında, malzemelerin birbirine, vinçler veya caraskallar gibi kaldırma iletme ekipmanlarına bağlanması için kullanılmaktadır.
Kaldırma ve iletme ekipmanı kategorisinde değerlendirilen kanca altı bağlantı ekipmanları periyodik olarak bakımlarının yapılması ve yılda en az bir kez fenni muayene raporu alması gerekmektedir. Çelik halat, polyester (bez) ve zincir gibi çeşitleri vardır.
Kanca altı bağlantı ekipmanları periyodik muayenesi ve kontrolü, tesis güvenliği açısından çok büyük öneme sahiptir. İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereğince, yılda en az bir kez muayene ve kontrollerinin yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Yine İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik kapsamında kayıtlarının tutulması gerekmektedir.
Moda Enerji, kanca altı bağlantı ekipmanları periyodik muayenesi ve kontrolü konusunda İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen ilgili standartlar kapsamında A Tipi muayene kuruluşudur. Birbirinden farklı sektörlerde, yıllara yayılan tecrübesi ve tamamı mühendislerden oluşan uzman kadrosu ile kanca altı bağlantı ekipmanları periyodik muayenesi ve kontrolü gerçekleştirmekte ve raporlamaktadır.

Bilgi ve teklif almak üzere satış mühendislerimiz ile görüşebilirsiniz.
Pbx : 0212 220 98 85
Mail : info@modaenerji.com.tr

Moda Enerji