Kule Vinç Periyodik Muayenesi

KULE VİNÇ PERİYODİK MUAYENESİ

Kule vinç, çok katlı yüksek binaların inşaatının artması ile birlikte çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlanmış olan, şantiye içerisinde yüklerin ve inşaat malzemelerinin taşınmasında kullanılan bir ekipmandır.
Kaldırma ve iletme ekipmanı kategorisinde değerlendirilen kule vinçlerin periyodik olarak bakımlarının yapılması ve yılda en az bir kez fenni muayene raporu alması gerekmektedir. Kule vinç kullanıcılarının mutlaka sertifika sahibi olması gerekir ve yalnızca sertifika sahibi personel tarafından kullanılmasına dikkat edilmelidir.
Kule vinçlerin periyodik muayenesi ve kontrolü, tesis güvenliği açısından çok büyük öneme sahiptir. İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereğince, yılda en az bir kez muayene ve kontrollerinin yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Yine İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik kapsamında kayıtlarının tutulması gerekmektedir.
Moda Enerji, kule vinç periyodik muayenesi ve kontrolü konusunda İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen ilgili standartlar kapsamında Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akredite, A Tipi muayene kuruluşudur. Birbirinden farklı sektörlerde, yıllara yayılan tecrübesi ve tamamı mühendislerden oluşan uzman kadrosu ile kule vinç periyodik muayenesi ve kontrolü gerçekleştirmekte ve raporlamaktadır.

Bilgi ve teklif almak üzere satış mühendislerimiz ile görüşebilirsiniz.
Pbx : 0212 220 98 85
Mail : info@modaenerji.com.tr

Moda Enerji