Mobil Vinç Periyodik Muayenesi

MOBİL VİNÇ PERİYODİK MUAYENESİ

Mobil vinç, şantiyelerde, bakımlarda ya da kule vinç kurulumu gibi farklı alanlarda kullanılan oldukça kullanışlı bir ekipmandır. Yatay ya da düşey olarak yükün kaldırılmasında ya da yükün iletilmesinde kullanılmaktadır.
Kaldırma ve iletme ekipmanı kategorisinde değerlendirilen mobil vinçlerin periyodik olarak bakımlarının yapılması ve yılda en az bir kez fenni muayene raporu alması gerekmektedir. Mobil vinç kullanıcılarının mutlaka sertifika sahibi olması gerekir ve yalnızca sertifika sahibi personel tarafından kullanılmasına dikkat edilmelidir.
Mobil vinçlerin periyodik muayenesi ve kontrolü, iş güvenliği açısından çok büyük öneme sahiptir. İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereğince, yılda en az bir kez muayene ve kontrollerinin yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Yine İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik kapsamında kayıtlarının tutulması gerekmektedir.
Moda Enerji, mobil vinç periyodik muayenesi ve kontrolü konusunda İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen ilgili standartlar kapsamında Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akredite, A Tipi muayene kuruluşudur. Birbirinden farklı sektörlerde, yıllara yayılan tecrübesi ve tamamı mühendislerden oluşan uzman kadrosu ile mobil vinç periyodik muayenesi ve kontrolü gerçekleştirmekte ve raporlamaktadır.

Bilgi ve teklif almak üzere satış mühendislerimiz ile görüşebilirsiniz.
Pbx : 0212 220 98 85
Mail : info@modaenerji.com.tr

Moda Enerji